Fabrizio Rioli D.J.

Takim me Mbretin e netëve Firenze

Fabrizio Rioli D.J.

kur flasim për muzikë dhe jetojmë Firencën lozonjare dhe të zhurmshme të mbrëmjeve më të kësaj bote, nuk mund të mos përmendet një nga emrat legjendar të këtij ambienti.

Fabrizio Rioli është interpretuesi që më shumë se kushdo tjetër ka arritur të japë momente të paharrueshme në diskoteka dhe klube të mëdha ku muzika riprodhohet dhe përzihet nga 120 bpm lart.
Por kush është Rioli D.J. ?
Cila është historia e saj dhe nga vjen??
për t'iu përgjigjur këtyre pyetjeve nuk ka asnjë mënyrë më të mirë për ta pyetur atë drejtpërdrejt dhe për ta bërë këtë ne kërkuam që ai të vidhte informacionin e ruajtur në Muzikë Rioli Planet, organizata që menaxhon mbrëmjet dhe ngjarjet e artistit duke zgjidhur kërkesat nga e gjithë bota.
në Rioli Planet Music që u takuam Tarker Homan, sipërmarrësi që e quan veten dora e majtë e Rioli D.J., ai që merret drejtpërdrejt me Warner, la Beso, Sony Records dhe shumë të tjerë.

Rioli D.J. përkundër këtij aparati të stërmadh pas tij ai gjithmonë arrin të mbetet një artist i thjeshtë dhe i përzemërt, mik i të gjithëve dhe gjithmonë i gatshëm të përfshihet për të ofruar mbrëmjet e tij mahnitëse për këdo që i kërkon ata dhe që ka kërkesën e parë të domosdoshme të simpatisë dhe besnikërisë. Tarker merr përgjegjësinë e plotë për zgjedhjet më të duhura “keq”, siç është refuzimi i një ngjarjeje ose një vendi që nuk është në përputhje me disponimin dhe misionin e Rioli D.J.
Kështu që një mbrëmje arritëm ta ndiqnim në DJOON, klubin e famshëm parizian. Djoon do të thotë fjalë për fjalë “anima” dhe ky vend ka shumë shpirt. Ndodhet në një distancë të shkurtër nga Seine, në arrondissement 13, Djoon është një nga të lindurit e fundit në serinë e klubeve që u ngritën në këtë zonë, e cila është gjithnjë e më e famshme për vendet e saj të takimit avangardë. Shumë i dashur nga adhuruesit e muzikës Afro-house, ky klub papafingo i stilit bashkëkohor i frymëzuar nga modelet New York ka fituar shpejt popullaritet falë netëve të tij të paharrueshme të muzikës soul, funk, Shtepi e thelle, garazh dhe disk. Ajo ka pritur dhe akoma pret yje ndërkombëtarë si Chez Damier, Louie Vega, Lil ‘Louis, Kerri Chandler e Kafe e Zezë. Vendi është shumë i gjerë dhe ka një fasadë të bukur prej xhami dhe çeliku.

Prandaj ishim në gjendje ta gjenim Rioli D.J. i cili mbaroi duke pirë pije para fillimit të mbrëmjes së vallëzimit, ulur në stolin e stolit qendror. Një mundësi joshëse!!

 • Ne: “me falni, kjo është legjenda Rioli D.J. ?”
 • Rioli: “sigurisht, Jam une. Por pse më flisni në frëngjisht nëse jeni i çmendur i andriusmusic.com?”

Një e qeshur zvogëlon menjëherë distancat, Fabrizio na zbuloi menjëherë dhe ne mund të vazhdojmë të flasim në Italisht.

 • Ne: “Ne mund t'ju kërkojmë të na tregoni shkurtimisht historinë tuaj? P.sh., është e vërtetë që ju keni jetuar këtu në Paris për shumë vite?”
 • Rioli: “jo, jo… io preferisco Scandicci, Viottolone dhe zonat përreth”.
 • Ne: “muzika juaj është disi e lidhur me periudha specifike historike?”
 • Rioli: “Unë shpesh i referohem neocitationizmit austriak”.
 • Ne: “Kush ka ndikuar më shumë në pasionin tuaj? Si ndodhi që u bëre Rioli D.J. ?”
 • Rioli: “Sigurisht tezja ime, po tezja ime donte të vendoste rekorde të Villa dhe Modugno, ketu, Mendoj se jam ndikuar shumë nga ajo.”
 • Ne: “Çfarë është e vërtetë për faktin se Calvin Harris ju kontaktoi për një bashkëpunim?”
 • Rioli: “Nuk e di, Nuk mendoj se e njoh… è un emergente?”
 • Ne: “E’ Trueshtë e vërtetë që publikimi i një kënge në të ardhmen është planifikuar dhe Andrew Firenze?”
 • Rioli: “Kishte këtë mundësi, por dikush më bëri të kuptoj se do të kishte qenë më mirë të shmangej, ka interesa të mëdha ekonomike dhe politike në diskutim”.
 • Ne: “në karrierën tuaj shumë shpesh keni pranuar të performoni në klube shumë pak të famshme dhe pothuajse të njohura, si mund ta shpjegoni këtë zgjedhje të çuditshme?”
 • Rioli: “Nuk e kam vene re kurre por faleminderit qe me njoftove, mbase sepse ato më pak të njohurat janë më pak të largëta nga shtëpia ime ..”
 • Ne: “çfarë këshille mendoni se mund t'u jepni të rinjve që duan të fillojnë këtë karrierë artistike?”
 • Rioli: “Hiqni dorë dhe përpiquni të bëni diçka tjetër, për shembull korrja e domateve, ndoshta San Marzano të cilat për mendimin tim janë më të mirat.”

Në këtë pikë na ndërpresin dy truproje gjigantë me syze të errëta dhe kufje që na luten të largohemi dhe ta lëmë Rioli D.J. mund të hyjë lirisht në tastierë.
E’ ishte nje pervoje e mrekullueshme, ne nuk shpresonim që të ishim në gjendje t'i afroheshim dhe përkundrazi, bërë.
Tani edhe ne i ulim mikrofonat dhe fletoret, shfaqja është gati të fillojë.

Print Friendly, PDF & Email
. S'ka KomenteFabrizio Rioli D.J.. Kategoritë: Shqyrtime, Scoop dhe aktuale. Tags: , , .
Andrew

për Andrew

Andrius është një muzikant fiorentin që prodhon muzikë diuretik, tingull i tij është i bazuar në një përzierje të psychedelia, muzikë elektronike dhe melodi kryesisht gluten. Produktet janë treguar për këngë soundtracks dhe vështirësi të tretjes.

Bëhu i pari që të lënë një përgjigje

Dëshironi të lënë një koment?

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spamit. Mëso se si komentin tuaj të dhënave është i përpunuar.